Top-quality generic Viagra at discount prices.

CIĘŻKA KOSIARKA BIJAKOWA 240 CM Z PRZESUWEM HYDRAULICZNYM, UNOSZONĄ POKRYWĄ. ZALECANA MOC CIĄGNIKA <75KM. Uzbrojenie bijak łopatka 1200g x 24szt.

Cena 14500.00 zł brutto  Oferujemy fabrycznie nowe kosiarki bijakowe (mulchery) KHB-240.


Fot. Oferowana kosiarka w czasie pracy.

Urządzenie przystosowane jest do zawieszenia na tylnym TUZ ciągnika rolniczego o mocy powyżej 75KM.


Napęd kosiarki uzyskiwany jest z WOM ciągnika - max.540 obr/min  (wałek standardowy sześciofrezowy - w zestawie) natomiast układ hydrauliczny (siłownik dwustronnego działania do przesuwu bocznego kosiarki)  zasilany jest z wyjścia  hydrauliki zewnętrznej ciągnika (zasilanie i powrót).


Fot. Pasy klinowe przekazujące napęd na wał roboczy.


Kosiarka posiada układ zawieszenia oraz przekładnię umożliwiającą współpracę z ciągnikami posiadającymi tylni TUZ  oraz siłownik hydrauliczny umożliwiający boczne przesuwy aparatu tnąco - rozdrabniającego.

Dane techniczne

Model

KHB-240 / szerokość koszenia 232cm

Typ bijaka

Łopatka - odkuwka 1200g, 32szt

Układ zawieszenia

TUZ      Kat.I  i Kat.2 

Minimalna moc ciągnika

60 KM 

Napęd

WOM 540 / wałek przekazu w zestawie

Masa

540 kg 

           Wałek przekazu mocy         

Standard w zestawie. Możliwość dokupienia sprzęgła zabezpieczającego przed przeciążeniem.

  Dostawa

odbiór osobisty lub wysyłka pocztą kurierską
Kosiarki bijakowe służą do skoszenia  oraz  jednoczesnego rozdrobnienia trawy, drobnych gałęzi, liści itp. Układ rozdrabniający stanowią młotki tnąco - bijakowe o kształcie łopatki  które pod wpływem wysokich obrotów wału roboczego ścinają i rozdrabniają materię.

Ten model jako jedyny w naszej ofercie posiada dwa rzędy bijaków rozmieszczone tak jak gwint śruby (spiralnie), dzięki czemu urządzenie pracuje efektywniej.
Dodatkowo rozwiązanie to sprawa że bijaki znajdujące się w osi ataku, uderzają w materiał pojedynczo a nie wszystkie jednocześnie.


 

Fot. Widoczny wał tnąco-rozdrabniający z umocowanymi bijakami oraz otwarta pokrywa tylna.

Tylna pokrywa osłonowa jest otwierana, dzięki czemu podczas wykaszania wysokich traw istnieje możliwość uchylenia pokrywy aby nadmiar materiału szybciej wydostał się poza komorę roboczą.  Powoduje to znaczne zmniejszenie obciążenia ciągnika oraz zwiększenie wydajności roboczej. Jednakże materiał który wypadnie z pod otwartej przesłony jest gorzej przemielony i dłuższy niż gdyby przesłona była stale zamknięta w czasie koszenia.

Oferowane urządzenie posiada ciężki, elektronicznie wyważany wał  roboczy o średnicy 160 mm który ma na zadanie zwiększyć obrotową energię kinetyczną bijaków odpowiedzialnych za ścięcie i rozdrobnienie materiału.
Fot. Oferowana kosiarka.

 Zastosowane z przodu kosiarki ocynkowane  łańcuchy   zapobiegają  wydostawaniu się kamieni i innej materii. Powodem zastosowania łańcuchów była ogólna dostępność do tych części na rynku. Poza tym są one trwalsze niż standardowe przesłony płytowe.


Urządzenia są fabrycznie nowe oraz posiadają oznaczenie obrazekUdzielamy 12 mcy  gwarancji na oferowane przez nas artykuły.
Wystawiamy faktury VAT.
obrazek
obrazek

Jan
606358756
Wojciech
602436498
Fax 134399355
obrazek

Istnieje możliwość wysyłki kurierskiej.

Koszt dostawy :  250zł ( przedpłata)

Odbiór osobisty